NOVOSTI    
       

MNT "ULICA PROTIV ULICE" 2011.

U subotu, 29. svibnja, održan je turnir gradskih četvrti u malom nogometu. Na turniru je sudjelovalo sedam momčadi: 1. Stari Grad, 2. Park, 3. Parlovi, 4.Tabašnica, 5. Karaula, 6. Mali Marijan i 7. Latice. Na igralištu osnovne škole "Ivana Mažuranića" postignuti su slijedeći rezultati:

Četvrtfinale

LATICE – TABAŠNICA 6 : 2

MALI MARIJAN – PARK 2 : 4

KARAULA – STARI GRAD 1 : 1 (penali 6 : 5)

ekipa PARLOVI – slobodna

 

polufinale

LATICE – PARLOVI 5 :1

PARK – KARAULA 1 : 2


utakmica za treće mjesto

PARK – PARLOVI 2 : 3


Finale

KARAULA – LATICE 4 : 2


Prvo mjesto osvojila je ekipa Karaula za koju su nastupali: Toni Sladoja, Mijo Mašić, Mario Mašić, Domagoj Jurič-Domica(c), Vinko Šarić, Maroje Sučić i Marin Radoš, trener ekipe Robert Sučić.

Drugo mjesto pripalo je ekipi Latice, a treće je izborila ekipa Parlovi. Najviše golova postigao je Josip Bagarić-Josi(Latice), najboljim igračem proglašen je Toni Sladoja(Karaula), a najbolji vratar turnira je Maroje Sučić(Karaula).

Nagradu najboljem strijelcu uručio je najbolji strijelac HNL-a, bivši igrač HNK Tomislav, a sadašnji napadač NK Zagreba Ivan Krstanović- Pope. Pehar najboljem igraču uručio je Hajrudin Kozarić, bivši igrač Budućnosti i Igmana iz Konjica. Vidljivo dirnut svečanošću trenutka, nagradu najboljem golmanu turnira Sučiću, uručio predao je Josip Škaro, proslavljeni golman Budućnosti, Iskre, Zagreba, Dinama i donedavno trener HNK Tomislava i trener golmana HŠK Zrinjski.

Pobjedničke pehare za prva tri mjesta kapetanima ekipa predao je prof. Mate Kelava, predsjednik organizacijskog odbora "Dani Matice Hrvatske", nekadašnji golman Budućnosti, Lašve, Omladinca i NK Student iz Zadra.

Turnir je održan u sklopu kulturno-športske manifestacije "Dani Matice Hrvatske" kojoj je glavni cilj probuditi kulturno-športski i općenito društveni život u Tomislavgradu. Glavno obilježje ovogodišnjeg turnira koji će, kako je to duhovito primijetio igrač "Parlova" i voditelj programa Krešimir Parlov dogodine biti tradicionalni je fer i športska igra, solidna posjeta publike, druženje i opuštanje natjecatelja i publike.

Na poluvremenu utakmice, kao i prigodom dodjele nagrada nastupile su tomislavgradske mažoretkinje pod ravnanjem Džoane Perković, kojima u ime organizatora od srca zahvaljujemo. Posebne zahvale svim volonterima koji su pomogli u organizaciji turnira među kojima se posebno ističu Josip Kovačević-Kova, Ivica Sušilović-Klivo, Ivan Zrno, Mario Mašić i Krešimir Parlov. Također zahvaljujemo ravnateljici osnovne škole Milici Skočibušić, te Ivici Radošu- Mićukiću i Tomislavu Vučemilu bez čije susretljivosti bi ovaj turnir organizacijski teško uspio.

Živi i veseli i u zdravom tijelu i još zdravijem duhu dočekali iduće godine "Tradicionalni turnir gradskih četvrti i ulica" u malom nogometu i na Gimnazijskom igralištu uz športski pozdrav!


       
       

Tekst: Organizator

Foto: Ante Šarić
  30.05.2011.